Mezi žentoury

Nadcházející víkend ve znamení mlýnů - Speciality z různých mas mletých budiž na pořadu víkendu blíživšího se. Těšme se na kančí sekanou, soukenický řízek, jehněčí plněné mletým masem, hovězí biftečky, telecí žentour, škrábaný tatarák, karbanátek z nutrie, guláš se strouhaným křenem, čufty z ryby, kapusťáky, brambory "na kaši", "větřák" anóbrž masovou směs s fazolema v bramboráku, sen zhrzelé mlynářky a další klasika pro ty, jenž se s námi nechcou semlít. Na čepu skvělej kvasničák z Kláštera Hradiště.
 
Tak nám skončila druhá konferenc a jak to dopadlo?
První ohlasy a fotky na fabriky.cz ZDE.
Reportáž na téma industriálních stop z Kostelce běžela v neděli 20/2 na ČT2 večer od půl osmý - viz ZDE a komu to nepůjde tak ZDE. Fotky z druhé akce ZDE. Článek v Kolínském deníku z 24/2 ZDE. Harmonogram třetího bloku v nejbližší době.
 
Po úspěchu první knížky s názvem PIVO&CUKR jsme pro Vás připravili i dotisk publikace PIVOVARY POTÉ, která volně na první knížku navazuje. Publikace pojednává o pivovarech, které se podařilo zachránit a jsou opětovně využívány. O cukrovarech bychom rádi psali také, ale jsou jen tři a jsou uvedeny v závěru.
ANNOTACE ZDE: Jákl Pavel, Starec Milan:
PIVOVARY POTÉ, konverze a rekonstrukce
Publikace představuje v abecedním pořádku 58 pivovarů, 3 cukrovary a další objekty rekonstruované či očekávající konverzi. Populárně naučné texty, čerpající z dlouholetého bádaní autorů z okruhu Černokosteleckého pivovarského muzea, jsou doplněny 243 fotografiemi pivovarů před a po konverzi spolu s přesnou lokalizací GPS všech objektů.
Grafická úprava: Vlasta Doležalová. Formát 225x210. 52 stran. Cena: 140 Kč. ISBN 978-80-01-04754-5   
 
Homo mizerus - člověk shánčlivý, aneb co nám zase zmizelo
O této nemravnosti již bylo napsáno mnohé, ale typický český kradlák dokáže vždy překvapit. Jak mnozí víte, či jste si všimli, tak v loňském roce byl před pivovarem nainstalován pracně opravený stojan na kole, doufaje v estetický i praktický účel. Aby všichni pochopili k čemu vlastně tento vehement slouží, tak jsme jej vybavili mnohými starými a pozapomenutými bicykly, které jsme důkladně zabezpečili řetězy, aby náhodou někoho třeba nezranili. I přes toto opatření nedávno zmizelo opravdu ošuntělé kolo značky "skládačka", které stylově dotvářelo iluzi dojíždění zaměstnanců do pivováru na kole. Již jsme si zvykli opravdu na leccos, ale toto? Skládačka opravdu neměla cenu, vytáhli jsme ji z kontejneru, nemožno opravit, měla jen vzbudit úsměv příchozích...
 
Neváhejte a hlaste se na třetí blok naší konference tentokráte na téma industriálního kulturního dědictví na Kolínsku, podrobný harmonogram akce v nejbližší době.

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate