Řezaný víkend v pivováru

Na svatého Václava - patrona našeho pivovarství bude na čepu speciální žitný speciál NEGR z přerovského Parníku a březnická pšenice. A dobroty? Nechte se překvapit. Každopádně svatováclavský pekáček bude opravdu k sežrání!!!
 
A o prvním říjnovém víkendu se budeme řezat smíchy a pochutnáme si nejenom na řízkách. Mimo řízky obalované i na přírodno z různých druhů mas i nemas se můžete natěšit na masové řezanky, řezaná piva či sladké řezy. Tak neřešte co s volným večerem a řízněte si to do pivováru.
 
Nově zřízená expozice bednárny vznikla těsně před Vykulením a stala se tak další částí stálé expozice našeho pivovarského muzea. Množstvím exponátů jest zcela unikátním komplexním pohledem na zaniklé řemeslo bednářské. Expozice přístupná při prohlídkách či na požádání. Detail třeba ZDE. Realizace proběhla za pomocí města Kostelec nad Černými lesy a mistra bednáře Ládi B.
 
V rámci projektu "Chladící zařízení na rozvoj pivovaru, zpevnění povrchů", který je spolufinancován Evropskou unií z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova v rámci osy IV Leader a ve spolupráci s MAS Podlipansko se podařilo úspěšně a zcela zásadně přiblížit znovuobnovení pivovarské tradice. V rámci tohoto projektu se podařilo instalovat chlazení do spilky a ležáckého sklepa. V neposlední řadě došlo taktéž ke zpevnění povrchů před varnou. O dalším vývoji budeme informovat.
 
Vepřové ve vlastní šťávě - další tradiční pivovarská pochoutka, jenž je v podstatě zpodobněním žížně. Tento nový výrobek naší studené kuchyně je vyladěn samotnými vepřožrouty respektive osazenstvem výčepu. A ladili jsme chuť opravdu dlouho a pečlivě. Přijďte okoštovat...
 
Jindřich Oestereicher měl pivovar v Černém Kostelci propachtován v letech 1886 - 1924 a dochovala se po něm jedna bočnice z koňského povozu, kterou byla zatlučena díra v podlaze. Nyní můžete tuto raritu obdivovat v našem průjezdu.
 
Během letošního Vykulení v černokosteleckém pivováru řádil proslulý potulný malíř a pivovarský historik JP, jenž po sobě zanechal stopu v průjezdu. Jedná se o malbu našeho Zdendy, tak jak ho známe nejlépe. Detailně ZDE.

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate