Naše husy do vaší pusy se musí zkusit

Tradiční svátky husích hodů jsou před námi! Doufejme, že Martin nepřijede na bílém koni, a užijeme si husiček bez sněhové břečky, neboť pro Vás chystáme tohoto vrubozubého ptáka na medu, na hruškách či s nádivkou a s variací příloh včetně třeba karlovarských knedlů. Mimo husiček kupříkladu candátí, panenky, tatarák, žebra, kolena, křídla ... klasika. Na čepu svatomartinský speciál z Dalešic!
 
Mezi nebem a zemí. Ano právě tak se nazývá čtvrtá konference industriálního zaměření tentokráte na téma komínů. Koná se již tento pátek. Aktualizovaný program ZDE, plakát ZDE a registrujte se na kvetak@pivovarkostelec.cz
Česká republika byla nejprůmyslovější oblastí Rakouska-Uherska, a tak se může chlubit nejen velkým množstvím komínů, ale i mimořádně propracovanými komíny, kdy jejich kvalitní architektura často předčila účel a funkci.
 
SILVESTR se nezadržitelně blíží a tak si rezervujte místa. Podrobnosti a program v nejbližší době. Rezervace na spravce@pivovarkostelec.cz
 
Černokostelecký pivovár připravil pro sběratelskou obec další vychytávku. Turistická známka je vyrobena a v prodeji v hostinci. Cena tradičně 30,- Kč a číslo 1881.
 
Dne 24/11 se uskuteční slavnostní vernisáž otevření výstavy na téma pivovarnictví v Karviné - pozvánka ZDE
 
Zájemcům o historii pivovarství doporučujeme tuto publikaci:
Technické stavby Frýdlantska. Dopravní stavby a objekty, cihlářství a cihelny, zámecký pivovar
Petr Freiwillig
Vydává NPÚ ÚOP v Liberci, Liberec 2011
128 stran, formát B5
ISBN 978-80-904852-2-8
V publikaci jsou shrnuty výsledky archivního a terénního průzkumu historických technických objektů ve Frýdlantském výběžku: dopravních staveb, tj. starých cest, silnic, železnic, mostů, tunelů a budov, dále cihelen a zámeckého pivovaru ve Frýdlantu. Vedle popisu vývoje a současného stavu konkrétních staveb ve třech samostatných kapitolách jsou podstatnou součástí práce obecné texty, přibližující historii a výrobní nebo stavební postupy jednotlivých odvětví. Kniha je vybavena rozsáhlým obrazovým doprovodem s důrazem na dobové stavební plány.
Publikaci lze zakoupit v knihovně NPÚ ÚOP v Liberci za 160,-  Kč (osobní odběr, při zaslání + poštovné, možno objenávat na e-mailu sonska@liberec.npu.cz, příp. na adrese NPÚ ÚOP v Liberci, Jablonecká 642/23, 46001 Liberec 1), dále bude distribuována  mj. do knihkupectví J. Fryče v Liberci a městských informačních center ve Frýdlantě a Liberci, v Praze pak do knihkupectví  v Juditě věži a knihkupectví Karolinum.
Kniha bude k zakoupení na naši komínářské konferenci včetně možnosti podpisu autora.

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate