Sváteční dny v pivováru

Od čtvrtka do neděle si můžete v rámci oslav Mezinárodního dne studentstva do pivovaru přijít pro vysvědčení tak jako kdysi. Vyzkoušíme si češtinu (bíka), Pythagorovu větu (pravoúhlý smažák), dějepis-bitvu u Lipan (tatarák), náboženství (Adamovo žebro), vyzkoušíme Vás z biologie vepře domácího, Cyprinus capri a další množství dobrot tradičních i netradičních. Na čepu Qásek 11% a 13% či Parník 13% polotmavá.
 
Už jsme žádné sudy zachraňovat nechtěli, ale když provokatér Honza přišel s nápadem velké kulturně-společenské akce spojené se záchranou největšího pivního sudu z nejmenovaného starého pivovaru nedalo se než přitakat. Z příjemně započatého výletu se vyklubala pěkná dřina a všichni jsme si šáhli hodně hluboko. Tři další dřevěné sudy jsou na dvoře včetně 120hl velikána a v nejbližší době je budeme muset složit. To bude taky dřina.  Děkujeme Honzo, Martine, Láďo, Jarine, Pavliku, Jirko, Ondro, Tomáši, Zdendo a pane správče. Fotogalerie ZDE.
 
Tuto neděli od 16.00 proběhne v pivováru divadelní dětské představení Šípková Růženka s E.Hruškovou a J. Přeučilem. Pořádá O.S. TUDYZNUDY. Plakát ZDE.
 
Čtvrtá konference z cyklu jak-jsem-potkal-fabriku tentokráte na téma průmyslových komínů se velmi zdařila a fotogalerii naleznete ZDE.
 
Dne 16/11/2011 od 20.00 koncert skupiny STRATUS v pivováru. Více ZDE. Po Stratusu následuje kapela Zpětná vazba cca od 23.00.
 
Zájemcům o historii pivovarství doporučujeme tuto publikaci:
Technické stavby Frýdlantska. Dopravní stavby a objekty, cihlářství a cihelny, zámecký pivovar
Petr Freiwillig
Vydává NPÚ ÚOP v Liberci, Liberec 2011
128 stran, formát B5
ISBN 978-80-904852-2-8
V publikaci jsou shrnuty výsledky archivního a terénního průzkumu historických technických objektů ve Frýdlantském výběžku: dopravních staveb, tj. starých cest, silnic, železnic, mostů, tunelů a budov, dále cihelen a zámeckého pivovaru ve Frýdlantu. Vedle popisu vývoje a současného stavu konkrétních staveb ve třech samostatných kapitolách jsou podstatnou součástí práce obecné texty, přibližující historii a výrobní nebo stavební postupy jednotlivých odvětví. Kniha je vybavena rozsáhlým obrazovým doprovodem s důrazem na dobové stavební plány.
Publikaci lze zakoupit v knihovně NPÚ ÚOP v Liberci za 160,-  Kč (osobní odběr, při zaslání + poštovné, možno objenávat na e-mailu sonska@liberec.npu.cz, příp. na adrese NPÚ ÚOP v Liberci, Jablonecká 642/23, 46001 Liberec 1), dále bude distribuována  mj. do knihkupectví J. Fryče v Liberci a městských informačních center ve Frýdlantě a Liberci, v Praze pak do knihkupectví  v Juditě věži a knihkupectví Karolinum.
Kniha bude k zakoupení na naši komínářské konferenci včetně možnosti podpisu autora.
 
SILVESTR se nezadržitelně blíží a tak si rezervujte místa. Podrobnosti a program v nejbližší době. Rezervace na spravce@pivovarkostelec.cz
 
Dne 24/11 se uskuteční slavnostní vernisáž otevření výstavy na téma pivovarnictví v Karviné - pozvánka ZDE

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate