Podzimní zvěřinové hody

Podzimní zvěřinové hody jsou tu! Chystáme na Vás mufloní roládu, kančí, jelení a srnčí stejky, bažantí stehna, divokou kačenu na jalovci a švestkách, dančí řízky, zvěřinový guláš, ragú, paštiky, salámy, klobásy a dančí svíčkovou. A samozřejmě klasiku. Na čepu kácovský kvasnicový ležák a polotmavý speciál od Qáska.
 
Už tady zase byl, pivovar vyzdobil
Ano, náš pivovarský encyklopedista a potulný malíř nakreslil pro naše muzeum postup výroby piva ve středověku a to v rozměrech 360 x 120 cm. Přijďte se podívat. Plátno je umístěno ve strojovně a lze vidět při prohlídkách či na požádání u obsluhy.
 
Již tento čtvrtek v 17.00 proběhne slavnostní vernisáž výstavy Z historie karvinského pivovarnictví, kterou pořádá Státní okresní archiv Karviná ve spolupráci s Černokosteleckým pivovarem. Přijďte se podívat jak se vařívalo pivo v samém cypu naší republiky. Pozvánka na vernisáž ZDE, otevíračka ZDE a plakát ZDE.
 
Čtvrtá konference z cyklu jak-jsem-potkal-fabriku tentokráte na téma průmyslových komínů se velmi zdařila a fotogalerii naleznete ZDE.
 
SILVESTR se nezadržitelně blíží a tak si rezervujte místa. Podrobnosti a program v nejbližší době. Rezervace na spravce@pivovarkostelec.cz
 
Černokostelecký pivovár připravil pro sběratelskou obec další vychytávku. Turistická známka je vyrobena a v prodeji v hostinci. Cena tradičně 30,- Kč a číslo 1881.
 
Další tradiční pivovarská pochoutka, jenž je v podstatě zpodobněním žížně. Tento nový výrobek naší studené kuchyně je vyladěn samotnými vepřožrouty respektive osazenstvem výčepu. A ladili jsme chuť opravdu dlouho a pečlivě. Přijďte okoštovat...
 
Jak jsme zachraňovali
Už jsme žádné sudy zachraňovat nechtěli, ale když provokatér Honza přišel s nápadem velké kulturně-společenské akce spojené se záchranou největšího pivního sudu z nejmenovaného starého pivovaru nedalo se než přitakat. Z příjemně započatého výletu se vyklubala pěkná dřina a všichni jsme si šáhli hodně hluboko. Tři další dřevěné sudy jsou na dvoře včetně 120hl velikána a v nejbližší době je budeme muset složit. To bude taky dřina.  Děkujeme Honzo, Martine, Láďo, Jarine, Pavliku, Jirko, Ondro, Tomáši, Zdendo a pane správče. Fotogalerie ZDE.
 
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate