Předvánoční grilovačka

Ano. Zima je asi na příchodu a tak zavzpomínejme na letní grilovačky. Chystáme pro Vásgrilovaná masa kachní, hovězí, krůtí, kuřecí, kančí, srnčí, rybí a samozřejmě vepřové kotlety, krkovice či panenky. A taky naše klasika. Na čepu mimo Kácov, Podkováň, Jihlavu, Chlumec, Hlinsko taky Dobruška. Doporučujeme speciály v PETu jako Vojkovice, Qáska, či Podkováň na kvasnicích.
 
SILVESTR se nezadržitelně blíží a tak si rezervujte místa. Podrobnosti  ZDE. Rezervace a info na spravce@pivovarkostelec.cz
Soutěže a program chystáme samozřejmě zase zcela nanovo! Gurmánské delikatesy, množství piv, dobrodružná hra putování pivovárem, ohňostroj, diskotéka 60. - 80. let z vinylů s projekcí, Naši furianti a další vychytávky...
 
Jak jsme zachraňovali II.
Pokračování naší bednářské ságy bylo více než úspěšné. Zachráněné, rozebrané a očíslované jednotlivé dýhy sudů jsme po velkých přípravách začali dávat dohromady. A ač tomu nikdo z odborné veřejnosti nevěřil po velkých peripetiích se povedlo největší pivní sud v ČR vůbec postavit! ZDE je video z části procesu. Fotky jsou v galerii ZDE.
 
Ve čtvrtek 24/11 proběhla vernisáž výstavy o pivovarnictví v Karviné. Účast velmi dobrá, na čepu Koníček, Qásek a Radegast - vše se vypilo. Součástí výstavy je i kousek staré hospody - třeba ZDE a ZDE. Výstava potrvá do poloviny příštího roku, tak si jistě naplánujte cestu. Na celé akci se výrazně podílel náš pivovar.
 
Dlouho očekávávaná událost roku je za námi! Princezna Aluna von Hohenschrotten navštívila pivovar. Její šarm učaroval kdekoho. Bohužel po ní zbyly jen vypité sklepy a zlomená srdce. I tak děkujeme urozená paní. Lepší snímek ZDE.
 
Náš pivovarský encyklopedista a potulný malíř JP nakreslil pro naše muzeum postup výroby piva ve středověku a to v rozměrech 360 x 120 cm. Přijďte se podívat. Plátno je umístěno ve strojovně a lze vidět při prohlídkách či na požádání u obsluhy.
 
Co bude s volem?
Dozvěděli jsme se velmi nemilou zprávu, kterou nemáme ověřenou, ale pro její naléhavost otiskujeme v plném rozsahu:
Z rozhodnutí radnice Prahy 1 má skončit legendární hostinec U černého vola, jedna z posledních autentických tradičních hospod na Malé Straně, která není orientovaná na turisty a pokračuje v nejlepších tradicích české hospodské kultury a jejího pozitivního vlivu na společenský, politický a kulturní život.
Hospoda U černého vola měla být už dávno památkově chráněna nejen pro svou atmosféru, ale i významný přínos v budování naší demokracie.
Vždyť právě zde se scházela významná část disentu a undergroundu z okruhu Plastic People a Charty, byla zde založena nejedna kapela, právě zde bylo jedno z míst setkávání Křížovnické školy čistého humoru bez vtipu, jejíž kolébka hospoda U Křížovníků se v bezduchou turistickou kulisu proměnila už dávno.
Stejně podstatné jako udržování tradice a prostoru pro místní je i to, že je hospoda provozována neziskovým způsobem občanským sdružením a z jejího výnosu je sponzorována nedaleká hudební škola pro zrakově postižené (každý rok škola díky "Volovi" v průměru získá kolem 400 000 Kč). Je tedy přinejmenším podezřelé, že radnice Prahy 1 chce náhle změnit provozovatele a dát přednost vyšší nabídce, aniž by zohlednila jiné přínosy, než peníze do obecní pokladny. Nenechte si líbit další likvidaci staré Prahy a protestujte! Klíčové rozhodnutí má padnout 13.12. na jednání zastupitelstva, záležitost má na starosti Tomáš Macháček, místostarosta za TOP 09, pověřený správou obecního majetku, telefon 221 097 217.
 
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate