Pivovarské novoročnění jedině s plným břuchem!

První letošní pivovarská gastroakce Vám nabídne krmi zcela novou a samozřejmě ryze českou. Připravujeme kupříkladu lýčka z býčka, krůtí prsa v hořčičněm semínku, hovězí žebra pečená na bylinkách a česneku, kuřecí mlynářský řízečky, kotlety v pavoučí síti, hovězí pupky či oháňky a mnoho dalších man.
Všem našim příznivcům zasíláme kominíčka pro štěstí i čistej komín.
 
Pivovarská kontušovka
Tak jsme v našich historických materiálech objevili recept na Kontušovku z roku 1912. Po mnoha pokusech se našim dvorním dodavatelům medoviny podařilo vyprodukovat velmi zdařilý nápoj. A ač máme všichni zúčastnění po včerejším testování vrtulníky v hlavách, tak hodnotíme zážitek velmi kladně. To musíte ozkoušet!
 
Čerešničky, čerešničky, čerešně
Ano, zrovna takhle jsme si zpívali, když jsme ochutnávali nově připravený kvašený višňový likérek. Jedná se opravdu o velmi vydařený produkt domácí provenience bez chemie. Doporučujeme ochutnat v klasické nebo pro vypálený hrdla i v čili verzi. A těch vitamínů V co v tom je...
 
Právě vychází druhé pokračování studie o pivovarnictví na okrese Ostrava. Kniha sice již vyšla, ale není dosud naceněna. Jakmile k tomu dojde budeme informovat. K dostání bude i v našem hostinci nebo zašleme zájemcům poštou.
Po stopách zaniklých a existujících pivovarů severní Moravy a Slezska II. (Pivovary na Ostravsku), str. 1 – 90, In: Práce a studie muzea Beskyd 2011, č. 23. Monografie představuje v abecedním pořádku 22 lokací pivovarů na území okresu Ostrava. Odborné texty čerpají z dlouholetého bádání autora a přináší zatím nepublikované údaje vlastního výzkumu. Texty jsou doplněny fotografiemi, technologickými skicami a GPS lokalizacemi.
Sborník je zařazen na Seznamu recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v ČR.
ISBN 1804-1116
Jak jsme zachraňovali III.
Tentokráte unikátní spílečnou káď z poloviny 30. let 20. století vyrobenou z alumínia! Podrobný popis akce a fotoreportáž jest ZDE. Soubor je dost velkej, tak to bude krapet trvat. Káď je ku vidění u nás na dvorku. Tentokráte děkujeme Pavlikovi, Jirkovi a Robertovi. Největší pocta a poděkování však budiž panu majiteli pivovaru o kterém také více v reportáži.
 
Černokostelecký pivovar na LUNCHTIME (www.lunchtime.cz)

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate