Mezi plavce i neplavce

O víkendu Vás ale fakt utopíme v dobrotách z vody i z břehu. Rybí polévka budiž samozřejmostí, dále vybíráme kupříkladu pstruha v kořeněné paprikové krustě s petrželovým bramborem, kapra po novohradsku v česneku, citronovém pepři a domácí tatarce s bramborovými dukáty, lososa marinovaného s olivami a sezamem či candáta z pivovarského rybníka. A na břehu už kuře nekrákoře bo se utopilo v pivu a budeme ho podávat s šunkovou rýží, krůtu zase naši mariňáci namarinovaloi v pikantním vinném želé s bramborovými nočky a další pivovarská klasika budiž samozřejmostí.
 
Náš již tak květnatý stálý jídelní lístek jest obohacen o další dobroty. Třebas vepřový kotlet s držátkem přelitý čertovsky ostrou omáčkou sypanou křenem, kačeří prsíčka na rozmarýnu s brusinkovým přelivem, vepřová játra se slaninkou, kuřecí prsa ložená na drůbežích jatýrkách utopených v griotce či hovězí třísky s lesníma houbama, slaninou, cibulkou a paprikami. To musíte zkusit.
 
Černokostelecký historický sloupek II.
Neustálé remcání a pomlouvání jest pro našince příznačné stejně jako obliba ležáku. Nebylo roku, kdy by si sládci nestěžovali na svou tíživou až neúnosnou situaci, na daně, na ječmeny, na pilouse, na hospodský, zkrátka vždy se něco našlo. Úryvek z novoročního fejetonu, uveřejněného v časopise Kvas v roce 1905, jest toho nadčasovým důkazem. Článek ZDE.
 
Dne 18/5 proběhne druhý ročník Černokosteleckého vysmolení. Pište si to do diářů. Prozatím můžeme prozradit, že budou čtyři druhy piv navařených pro tuto akci naším sládkem Jarinem ve spřátelených pivovarech. Hlavním tématem budou piva nakuřovaná a to jednak ze sladu nakuřovaného na buku a jednak na rašelině. Odborný program zajistí Pavel Jákl, Martin Vonka a další odborníci. A především se budou požahovat dřevěné sudy, bude na čepu pivo z čerstvě vysmolených sudů, autoveteráni, žranice atd.
 
Tři číňané, Chu, Bu a Fu se přesťěhovali do USA. Po nějaké době se rozhodli poameričtit si jména. Chu se přejmenoval na Chucka, Bu na Bucka a Fu se vrátil do Číny.
 
Manželé sedí doma u televize, on popíjí pivo.
"Miluji tě", praví zničehonic manžel.
"To mluvíš Ty a nebo to mluví z Tebe to pivo?" zeptá se manželka.
"To mluvím já k mému pivu!"
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate