Svátek zakilovaných aneb sv. Válendýn v pivováru

Na protest proti globalizačním zvyklostem jsme na 14/2 a následný víkend vyhlásili svátek zakilovaných aneb svatýho válendýna, protože i my s nadváhou máme právo se někdy najíst bez výčitek a těžké hlavy. Alespoň jednou ročně a bez "hambáčů". Již druhý antivalentýn se ponese ve stylu obžérství a i hubeňoury dostaneme na náš břeh. Určitě nebude chybět kachna na švestkách, králík na smetaně, krocaní kaštanová nádivka, jehněčí na česneku, hovězí žebra na medu a rozmarýnu a mnoho dalšího....Takže konec válení doma a hurá do pivovaru na válendýna.
 
Prahou prošla skupinka podivných figur
Ač to vypadá tajemně bylo tomu vskutku tak. V hostinci U Vodoucha (fotky ZDE) a v hostinci U slovanské lípy (fotky ZDE) hbitý ukazovák naší reportérky zachytil partu archaicky odděných figur, které vypili nejenom všechno pivo ve výše jmenovaných podnicích...zřejmě nějaké erupce.
 
Stálý jídlení lístek zcela nově
Náš již tak květnatý stálý jídelní lístek jest obohacen o další dobroty - máte ho ZDE. Třebas vepřový kotlet s držátkem přelitý čertovsky ostrou omáčkou sypanou křenem, kačeří prsíčka na rozmarýnu s brusinkovým přelivem, vepřová játra se slaninkou, kuřecí prsa ložená na drůbežích jatýrkách utopených v griotce či hovězí třísky s lesníma houbama, slaninou, cibulkou a paprikami. To musíte zkusit.
 
Černokostelecký historický sloupek II.
Neustálé remcání a pomlouvání jest pro našince příznačné stejně jako obliba ležáku. Nebylo roku, kdy by si sládci nestěžovali na svou tíživou až neúnosnou situaci, na daně, na ječmeny, na pilouse, na hospodský, zkrátka vždy se něco našlo. Úryvek z novoročního fejetonu, uveřejněného v časopise Kvas v roce 1905, jest toho nadčasovým důkazem. Článek ZDE.
 
Baví se mladík s přítelem programátorem/grafikem: "Si představ, sbalil jsem krásnou holku, 90-60-90..." "To ne. Tmavě fialovou??!"
 
 
Jede chlap s náklaďákem po dálnici, špatně odhadne výšku nákladu a zasekne se pod mostem.
Za chvíli dorazí policejní auto, jeden policista přijde ke kabině, ve které sedí naštvaný šofér a ptá se : "Tak co, řidiči, zasekl jste se, že?"..."Ne ty vole, vezu most a došel mi benzín!"
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate