Velikonoce v pivováru

Velikonoce jedině v pivováru. Budeme podávati kulajdu s lesníma houbama a velikonočním vejcem, křepelku, králíka na smetaně s karlovarským knedlem, jehněčí kolínko na kořenovce a červeném víně s brkaší, krůtí prsíčka špikovaná na zázvoru se šťouchanejma, ptáčky z Hispánie, krky, žebra, kolena, kotlety, kachny, guláše, letky, panenky atd. Na čepu mimo klasiku dvoubarevný krasličák.
 
Fotografie z kncertu EMMY
Fotky ZDE. Den po naplnění dvanáctých narozenin obnovování Černokosteleckého zájezního pivováru se uskutečnil jeden z mála rockových počinů v památkáři chráněném pivovárském objektu. V žentourovém mlýně vystoupily, pro pobavení příznivců kvalitní rockové hudby, známe středočeské kapely. Krátce po půl deváté začala zahřívat trousící se promrzlé publikum zpěvačka Nikitar se svým akustickým projektem. Mrazivé teploty nemálo přály prstům kytaristů, nicméně pivovarští dokázali svým výčepem zahřát nejen je, ale především diváky a ve spolupráci rockové formace z Úval, Medvěd 009, se fanoušci postupně dostávali do big-beatového tempa. Celý večer vygradoval Kozojedskou pop-rockovou formací EMMA band. EMMA band své vystoupení prokládala prvky ska, punk i funky a plno písní okořenili hosty. Například Martinem Pecanem Peckou z Divokého Billa nebo Olega Olegoviče Olegova Homolu z Los Homolos.
 
 
Rozhodli jsme se, že Vám ukážeme co všechno dokáží naši umělečtí kuchaři. Kdo má odvahu, nechť se podívá na mistrovskou obloženou mísu - foto ZDE.
 
Dne 27/3 bude v hostincích U Vodoucha a U Slovanské lípy na čepu Kynšperský zajíc, zřejmě jako první v Praze. Přijďte ochutnat.
 
Dne 18/5/2013 proběhne druhý ročník Černokosteleckého vysmolení. Jedná se o jarní paralelu tradičního podzimního Černokosteleckého vykulení, které se svým bohatým řemeslným programem zaměřeným na bednářské řemeslo zařadilo mezi přední pivovarské trachtace. Taktéž vysmolení konané v unikátních prostorách velmi intaktně dochovaného a postupně rekonstruovaného pivovaru v Kostelci nad Černými lesy nabídne především řemeslný program zaměřený na bednářské řemeslo. Jak již je však ze samotného názvu akce zřejmé bednáři zaměří svůj um na smolení dřevěných transportních sudů. Krom vysmolování, které bude možno sledovat po celý den, budete moci pivo z čerstvě vysmolených sudů okoštovat, budete moci obdivovat mnohá další řemesla či autoveterány. Na tuto akci budou speciálně navařena čtyři piva, tradiční světlá desítka ve Varnsdorfu, ležák v Kounicích a dva nakuřované speciály v minipivovaru Parník Přerov. Nakuřovaná piva s totožnou recepturou se budou lišit použitým nakuřovaným sladem a to buď nakuřováním na buku či na rašelině. Ke všem pivům bude sběratelský materiál a budou na čepu pouze na této akci. Nebude chybět ani odborný program, v rámci kterého si budete moci poslechnout příběhy z průzkumů starých pivovarů (Vladimír, Černohorský, Pavel Borowiec, Pavel Jákl, Milan Starec, Martin Vonka, Jan Pechánek, Luděk Gasseldorfer a další). Nebudou chybět prohlídky stále se rozrůstajícího pivovarského muzea a o jídlo opravdu nebude nouze. Další info v nejbližší době.
 
Stojí dvě blondýnky na mostě: "Co myslíš,je to Vltava nebo Labe?"
"Jak to mám jako vědět?" "Tak tam jako skoč, abys to zjistila."
"Tak jako jo." Za chvíli se potlučená blondýnka vrátila a říká:
"Ty krávo, to je D1!"
 
Chlapík na záchodě tlačí ze všech sil. Jde kolem uklízečka a zdá se jí, že se zbytečně svítí, tak zhasne. V tom se spustí hrozný řev, tak znovu rozsvítí.
"A proč tak řvete??" "Fuj,to byl ale blbej fór! Už sem si myslel,že mi vypadly oči!"
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate