V pivováru budeme stejkovat

Tento víkend jako obohacení naší české kuchyně chystáme trochu toho hovězího. Stejky budeme připravovat z pupku, plece, podplečí či roštěné. Jako přílohy se bude podávat zauzená bramborová kaše, mačkaný brambor s řapíkatým celerem, slaninové fazolky či bramborové měsíce. Stejkouny si budete v případě zájmu moct vymáchat v majdách z žampachů, se zeleným pepřem či zeleninovém krému. Krom hovězin samozřejmě žebra, svíce, guláše, ptáčci, zauzené krkovice se zelím, hovězí líčka na česneku a další. A narazíme poslední sud našeho ležáku Cambus, který jsme si navařili v Kounicích.
 
Kostelečtí bednáří ve Vojkovicích
Tak jsme vyrazili do vzdáleného Slezska opravit koníčkovi Mojmírovi dřevěný ležácký sud a zároveň ochutnat místní piva z malých i velkých pivovarů. Bylo fajn. Fotogalerie z oprav sudů ZDE.
 
Otázka týdne (co v Hamletovi nebylo)
K čemu nám bude dostatek nealkoholických nápojů,
když nezajistíme dostatek nealkoholiků?
 
Průjezd pivováru byl dozdoben časovou osou popisující zásadní historické mezníky v dějinách vaření piva v Kostelci nad Černými lesy od roku 1489. V případě zájmu k nahlédnutí ZDE. Dvůr pivováru ozdoben dalšími desítkami historických cedulí.
 
Zájezdní hostinec Černokosteleckého pivováru přijme kuchaře s praxí do svých řad. Více informací na 774533672 nebo spravce@pivovarkostelec.cz
Přijďte do mladého a veselého kolektivu dělat hezký a dobrý věci!
 
V lidovkách o nás napsali - viz ZDE.
 
6. července proběhne již 15. ročník nového Černokosteleckého Paďoura. Černokostelecký Paďour je každoroční vyjížďka malých motocyklů do 50 ccm, vyrobených do roku 1989 v Československu. Je to setkání nadšenců a fandů starých "fichtlů" a veteránů a především přehlídka jejich strojů. Vyjížďka se koná vždy první červencovou sobotu. Více na www.cernokostelecky-padour.webnode.cz.
 
Skvělý gynekolog se rozhodne, že už dál nebude snášet krizi našeho zdravotnictví a přihlásí se do rekvalifikačního kurzu na automechanika. Těsně před složením závěrečných zkoušek ho poučuje zkoušející:  "Za bezchybné rozložení motoru na nejmenší součástky můžete získat maximálně 50  bodů, za jeho opětovné bezchybné složení dalších 50.  Přeji vám hodně štěstí."  Gynekolog nakonec získá 150 bodů, tak se jde zeptat předsedy komise, jak je to možné.¨ No, motor jste rozložil perfektně, to máte 50, složil jste ho taky skvěle, to  je dalších 50, no a těch posledních 50 je bonus za to,že jste to všechno zvládnul skrz výfuk.
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz
 
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate