A já na ní dupy dupy dup! A ona cupy cupy cup!

Ano, pochopili jste správně, jak si správně objednávají multilingvisté: Uno bééé. Budeme podávati jehněčí dobroty. Kromě skopové gulášovky pro začátek si můžete vybrat jehněčí koleno na rozmarýnu se slaninovýma šťouchačkama, skopové na česneku s BK a špenátem, ovečkovou roládu se slaninkou a klobáskou s vařenými libečkovými brambory, jehněčí perkelt s bramboráčkama, beranovo pikantní nudličky s hlívou ústřičnou a rýží.....ale také kačeří prsa, kotlety, panenky, kolena, žebra, tataráky, guláše, svíce, saláty, smažáky, krůty, křídla atd. Na čepu dobrušský F.L. Věk.
 
Kardinální úlovek do muzea
Ozval se nám kamarád Tonda, že v jednom pražském šejdířství prodávají smaltovanou ceduli k historii Kostelce. Ihned jsme tam zajeli a ceduli "zachránili". V nejbližší době ji po opravě vystavíme v muzeu. Přijďte se podívat. Budeme velmi vděční, když nám někdo z kosteláků pomůže určit, kde byla původně cedule umístěná, kdy zmizela a proč. Děkujeme Tondo! Foto ZDE.
 
Historie vaření piva ve Fulneku
Všem zájemcům o historii pivovarství se na vědomost dává, že v odborném pivovarském časopise Kvasný Průmysl 2013/4 vyšla studie o pivovarství v Moravském městě Fulnek. Časopis je nutné si asi objednat ve Výzkumném ústavu pivovarském a sladařském v Praze v Lipové ulici nad Pivovarským domem.
 
Chvilka pivní poezie nikoho nezabije
Sedí pán na malém pivu,
ve tváři má zděšení.
Není tomu ani divu,
padá na něj lešení.
 
Zájezdní hostinec Černokosteleckého pivováru přijme kuchaře s praxí do svých řad. Více informací na 774533672 nebo spravce@pivovarkostelec.cz
Přijďte do mladého a veselého kolektivu dělat hezký a dobrý věci!
 
K čemu nám bude dostatek nealkoholických nápojů,
když nezajistíme dostatek nealkoholiků?
 
Muž se dostane do letadla a zjistí, že byl posazen vedle roztomilé blondýnky.
Okamžitě se k ní otočí a udělá "první krok". "Víte", říká, "slyšel jsem, že let lépe utíká, pokud se dáte do hovoru se společným pasažérem. Pojďme si tedy povídat." Blondýna, která si zrovna otevřela knihu, ji pomalu zavře a řekne muži:
"O čem byste se chtěl bavit?" "Hmm, nevím," řekne muž. "Což takhle nukleární energie?" "OK," řekne blondýna,"To by mohlo být zajímavé téma. Ale nejdříve mi dovolte se na něco zeptat jako první. Kůň, kráva i jelen jedí to samé - trávu. Nicméně jelen vyloučí malé kuličky, kráva placatou koblihu a kůň vdolek ze suchých hoven. Proč si myslíte,že to tak je?" Muž je ohromen. Až nakonec odpoví:"Nemám nejmenší tušení." "Tak mi řekněte," odvětí blondýna, "jak je možné, že se cítíte kvalifikovaným pro diskusi o nukleární energii, když neznáte ani hovno?"
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz
 
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate