Přijďte se placatit do pivováru

Konečně, avšak neočekávaně, přišlo žížnivé léto a tím pádem i doba placatění se na zahrádkách pohostinských zařízení. My pro Vás připravujeme víkend s pivovarskými plackami. Budeme placatit kuřecí nudle s vlašskými oříšky, červenou kapií a žampionovými bramboráčky, slaninou a domácí klobáskou špikovaná krůtí prsíčka s pivovarskýma zelňákama, kačeří prsa s hruškovou majdou a škvarkovýma plackama, pivovarskou "žranici" s variací placek a zelí a samozřejmě naši klasiku v plné parádě. To máte svíce, guláše, mečouny, saláty, žebra, kolena, tataráky, smažáky, kotlety, flákoty, hovězí jazyky atd.
 
Černokostelecký historický sloupek V.
O konzervatismu českého „pivaře“ bylo napsáno přehršle. Sic se situace poněkud mění, stále jsou nová piva a nové technologie přijímány skepticky až s nechutí. Je tomu tak správně? Budeme se držet pouze tradic? S ironií, české letoře příznačné, novinky v pivovarské branži opisoval kupříkladu pivovarský časopis Kvas v roce 1895. Celý sloupek ZDE.
 
Ozval se nám kamarád Tonda, že v jednom pražském šejdířství prodávají smaltovanou ceduli k historii Kostelce. Ihned jsme tam zajeli a ceduli "zachránili". V nejbližší době ji po opravě vystavíme v muzeu. Přijďte se podívat. Děkujeme Tondo! Foto ZDE.
 
Všem zájemcům o historii pivovarství se na vědomost dává, že v odborném pivovarském časopise Kvasný Průmysl 2013/4 vyšla studie o pivovarství v Moravském městě Fulnek. Časopis je nutné si asi objednat ve Výzkumném ústavu pivovarském a sladařském v Praze v Lipové ulici nad Pivovarským domem.
 
Kalendárium
10/8 Aleš Brichta
6/9 Brutus
14/9 X. Vykulení
 
Syn Otce vlasti příjde domů ožralý jak zákon káže. Ráno se ho tatík ptá, proč tak učinil.
- Slavil jsem tvůj svátek, tati.
- Ale včera nebylo Karla.
- To ne, ale bylo čtvrtýho.
 
více pouze na www.pivovarkostelec.cz
 
 
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate