Sýrový víkend s KÁCLERY

Konečně je tu fakt léto! Proto jsme pro Vás nachystali  sýry na mnoho způsobů. Můžete se připonatěšovat na hermelíny, ajdamy, čedary či syrečky s variací příloh. Mimo nemasa samozřejmě svíce, guláše, žebra, flákoty a prostě klasika. Naprostou novinkou budiž naše domácí limonády mixnutý s kácovským pivem - KÁCLERY. Odzkoušeli jsme pro Vás kombinaci malinovky, citrónovky a angreštovky s kácovskou nefiltrovanou desinou. To musíte zkusit! Foto ZDE.
 
Letní myšlenka pro všechny nerozhodné
Víte proč pít pivo?
Protože žádná dobrá historka nezačíná slovy:
"...to když jsme tenkrát jedli květák......."
 
Aleš Brichta vystoupí v černokosteleckém pivováru dne 10/8/2013. Předprodej zahájen na vejčepu. Lístky v předprodeji 150,-, na místě 250,-. Koncert začíná v 17.00 a jako předkapely vystoupí High Debility, Soustrast a Black Bull.
 
Svatováclavský pivovarský pochodoběh
Na základě příjemného zážitku z pivního běhu přes Beskydy jsme pro pivní turisty připravili pochod i našem pivováru. Podrobné instrukce ZDE. Seznam soutěžních dvojic brzy ZDE.
 
Černokostelecký historický sloupek VI.
L.P. 1875 vyšla nenápadná Kniha veršů o pivě čili piviáda, všem příznivcům piva byla věnována od jednoho z rodu Palečka. Autor na svou poezii vepsal věnování: tisícům a milionům, z chudé chýšky až ke trónům, kteří pivo milují, piviádu věnuji. Na 126 stranách se 135 básněmi se čtenář ponoří do lehké poezie, z které čiší dobrá nálada, autorův velmi pozitivní vztah k pivu stejně jako snaha o popichování do společensko-kulturních problémů, jenž jsou tak nadčasové. Jak by asi podobné dílko přijala současná rozpolcená pivní scéna? Celý sloupek ZDE.
 
Dne 14/9/2013 od 9.00 do 24.00 proběhne desátý ročník tradičního Černokosteleckého vykulení. Společensko-kulturní trachtace, konaná v unikátních prostorách neustále renovovaného pivovarského areálu v Kostelci nad Černými lesy, je zaměřena především na zapomenuté bednářské řemeslo. Letos budou černokostelečtí bednáři společně s emeritním mistrem Láďou Bešťákem trajbovat a překovávat ležácké sudy, budou také vytahovat hlaváky a káfovat obruče a dozajista nezapomenou vyměnit krabice u transportních sudů. V rámci představení bednářského řemesla se bude točit pivo z čerstvě vysmolených transportních sudů a to třemi různými historickými způsoby a nově se také bude stáčet pivo do lahví na prvorepublikovém ručním stáčecím aparátu. Mimo bednářské řemeslo se představí kupříkladu kováři, keramici či autoveteráni a další řemeslné atrakce. Na čepu budou mimo piva z dřevěných sudů především nefiltrovaná piva ze středních průmyslových pivovarů s vlastní humnovou sladovnou (Ferdinand Benešov, Opat Broumov, Herold Březnice, Samson České Budějovice, Rampušák Dobruška, Rebel Havlíčkův Brod, Chodovar Chodová Planá, Nová Paka, Bogan Nymburk a Bernard Humpolec), saladinovou skříní (Vratislavice) a dále speciální piva z minipivovarů. Hlavním tématem Vykulení zůstává humnové sladování, kterému byla věnována nová expozice. Na letošní Vykulení bylo navařeno speciální silné sladové pivo dozrávané v dřevěných sudech po červeném vínu – Vykulenec III. s vlastním sběratelským materiálem a jedná se o tzv. barrel aged baltic porter. Pivovarské muzeum nabídne nová pivovarská zákoutí a to především expozici humnového sladování a intenzivně rekonstruovanou část původního pivovarského zařízení. O jídlo opravdu nebude nouze, dětský program bude bohatý, živá muzika začne svou produkci od 14.00. Klub sběratelů pivovarských suvenýrů uspořádá prodejní výstavku suvenýrů. Vstup zdarma. 850 míst pod střechou. Přijďte pobejt.
 

Jsi blondýnka. Cestuješ autobusem. Potřebuješ si nutně prdnout. Naštěstí hraje hlasitá hudba. Tak si ulevíš vícekrát, samozřejmě úplně perfektně v rytmu dunících basů a bicích. Při vystupování si všimneš cestujících, jak se na tebe pohoršeně a s hnusem dívají. Tehdy si uvědomíš, že máš na uších sluchátka a posloucháš svoji Mp3-ku.
 
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz
 
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate