Svatoannenské pivovarské špikování

Nadcházející víkend Vás prošpikujeme opravdovými pivovarskými dobrotami.  Ze špikovaných uveďme špikovaná krůtí prsa na bylinkách s brkaší, špikovanou vepřovou krkovičku s klobáskou a šťouchancema, kachní ňadra špikovaná švestkami se švestkovou majdou a brnoky sypané perníkem či špikované kančí s HK a červeným zelím. Pod obručí se na vás těší pšenice z přerovského parníku. Pivovarská klasika se samozřejmě bude podávat v plném rozsahu - svíce, guláše, španěláky, hovězí na česneku, žebra, kolena, smažky, kotlety, tataráci, panenky na rokfóru, flákoty, saláty, pstruzi a nově rozšířená pivovarská studená vitrína.
 
Letní myšlenka pro všechny nerozhodné
Víte proč pít pivo?
Protože žádná dobrá historka nezačíná slovy:
"...to když jsme tenkrát jedli květák......."
 
Svatováclavský pivovarský pochodoběh
Na základě příjemného zážitku z pivního běhu přes Beskydy jsme pro pivní turisty připravili pochod i v našem pivováru. Podrobné instrukce ZDE. Seznam přihlášených závodních dvojic:
1/ Luftrum (Kaštan Roman + Lufthansa) – žíznivá kaštanová dvojka z Kozojed
2/ Svatbín I (Lála + Šemík)
3/ Černokostelecký pivovár I (Qwjeták + Borčus jn.)
4/ Krásná vyhlídka (Buldass + Thomass Votrubass)
5/ Bouša + Kačer
 
10/8 - Aleš Brichta v pivováru - předprodej zahájen
6/9 - Brutus v pivováru
14/9 - Vykulení -
od 9.00 do 24.00 proběhne desátý ročník tradičního Černokosteleckého vykulení. Společensko-kulturní trachtace, konaná v unikátních prostorách neustále renovovaného pivovarského areálu v Kostelci nad Černými lesy, je zaměřena především na zapomenuté bednářské řemeslo. Letos budou černokostelečtí bednáři společně s emeritním mistrem Láďou Bešťákem trajbovat a překovávat ležácké sudy, budou také vytahovat hlaváky a káfovat obruče a dozajista nezapomenou vyměnit krabice u transportních sudů. V rámci představení bednářského řemesla se bude točit pivo z čerstvě vysmolených transportních sudů a to třemi různými historickými způsoby a nově se také bude stáčet pivo do lahví na prvorepublikovém ručním stáčecím aparátu. Mimo bednářské řemeslo se představí kupříkladu kováři, keramici či autoveteráni a další řemeslné atrakce. Na čepu budou mimo piva z dřevěných sudů především nefiltrovaná piva ze středních průmyslových pivovarů s vlastní humnovou sladovnou (Ferdinand Benešov, Opat Broumov, Herold Březnice, Samson České Budějovice, Rampušák Dobruška, Rebel Havlíčkův Brod, Chodovar Chodová Planá, Nová Paka, Bogan Nymburk a Bernard Humpolec), saladinovou skříní (Vratislavice) a dále speciální piva z minipivovarů. Hlavním tématem Vykulení zůstává humnové sladování, kterému byla věnována nová expozice. Na letošní Vykulení bylo navařeno speciální silné sladové pivo dozrávané v dřevěných sudech po červeném vínu – Vykulenec III. s vlastním sběratelským materiálem a jedná se o tzv. barrel aged baltic porter. Pivovarské muzeum nabídne nová pivovarská zákoutí a to především expozici humnového sladování a intenzivně rekonstruovanou část původního pivovarského zařízení. O jídlo opravdu nebude nouze, dětský program bude bohatý, živá muzika začne svou produkci od 14.00. Klub sběratelů pivovarských suvenýrů uspořádá prodejní výstavku suvenýrů. Vstup zdarma. 850 míst pod střechou. Přijďte pobejt.
 
Včera večer jsme s mojí ženou vedli trochu hlubší rozhovor o různých životních situacích. Přišla řeč na eutanázii. K tomuto citlivému tématu o volbě mezi životem a smrtí jsem poznamenal: "Nechci aby jsi mě nechala žít v takovém stavu, kdy bych byl závislý na přístrojích a živený tekutou stravou z nějaké flašky. Kdybys mě někdy  takhle  viděla, vypni ty mašiny co mě drží naživu." Ona vstala, vypla televizi, počítač i ledničku a vylila mi pivo do záchodu.
.. No není  blbá !??
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz
 
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate