Což takhle dát si salát?

První srpnový víkend se přizpůsobíme pouštnímu počasí a připravíme Vám pestrou nabídku salátů. Můžete očekávat selský salát s vařeným vejcem a praženou slaninkou, rajčatama, okurkama a paprikou, dále sušenou vepřovou panenku ala pršut loženou na zeleninovém salátu, salát z grilované zeleniny s kachním prsíčkem na bylinkách, kuřecí prso na taliánském salátu s rohlíkovýma krutónama, sýrový salát či filátko z candáta na zeleninovém salátu. A kdo si chce normálně natlačit nácíčka, tak si může samozřejmě objednat tataráček, žebírka, panenku, flákotu, svíci, krkovici, líčka na česneku, smažený kotlety, smažák či nějakou sladkou dobrotu.
 
Pivovarská vitrína v novém hávu a s výhrou!
Naši virtuosové z kuchyňského úseku pro Vás nachystali zcela nové játrovky, žabáky, vepřovky, hermelíny a škvarky. Nejenom na chuť, ale taktéž pro oko. A aby toho nebylo málo, tak pod každým obalem naleznete nějaký pivovarský dárek, poukaz či slevu. Takže hurá do pivováru.
 
Vykulení podesáté - nové informace
 
Dne 14/9/2013 od 9.00 do 24.00 proběhne kulatý desátý ročník tradičního Černokosteleckého vykulení. Společensko-kulturní trachtace, konaná v unikátních prostorách neustále renovovaného pivovarského areálu v Kostelci nad Černými lesy, je zaměřena především na zapomenuté bednářské řemeslo. Letos budou černokostelečtí bednáři
společně s emeritním mistrem Láďou Bešťákem trajbovat a překovávat ležácké sudy, budou také vytahovat hlaváky a káfovat obruče a dozajista nezapomenou vyměnit krabice u transportních sudů. V rámci představení bednářského řemesla se bude točit pivo z čerstvě vysmolených transportních sudů a to třemi různými historickými způsoby a nově se také bude stáčet pivo do lahví na prvorepublikovém ručním stáčecím aparátu. Mimo bednářské řemeslo se představí kupříkladu kováři, keramici či autoveteráni a další řemeslné atrakce. Na čepu budou mimo piva z dřevěných sudů především nefiltrované ležáky ze středních průmyslových pivovarů s vlastní humnovou sladovnou (Ferdinand Benešov, Opat Broumov, Herold Březnice, Samson České Budějovice, Rampušák Dobruška, Rebel Havlíčkův Brod, Chodovar Chodová Planá, Nová Paka, Nymburk a Bernard Humpolec), saladinovou skříní (Konrad Vratislavice), humnové sladovny s minipivovarem (Kounice), pivo ze slovenského pivovaru s humnovou sladovnou (Sessler Trnava) a dále speciální piva z minipivovarů (Parník Přerov – Negr žitný speciál, pšenice; Kounice – 13% tmavý mouřenín; Rohov – ořechový 13% světlý speciál; Ostravice – vídeňský ležák Zbuj, Beskydské hořké; Dolní Bojanovice – pšenice; Moravský Žižkov – 11% světlý ležák; Kohutka – Kohut 13,5% polotmavý speciál; Malenovice – 11% světlý ležák, 13,5% světlý speciál; Qásek Ostrava – medový 11% polotmavý ležák; Koníček Vojkovice – kouřový 13% polotmavý speciál; Ostrava Zábřeh – 11% pšenice; Excelent Rýmařov – 13% polotmavý speciál; Garážmistr Martinov – 11% polotmavý ležák). Hlavním tématem Vykulení zůstává humnové sladování, kterému byla věnována nová expozice. Na letošní Vykulení bylo navařeno speciální silné sladové pivo dozrávané v dřevěných sudech po červeném vínu (odrůda Priorat z jihozápadního Katalánska) – Vykulenec III. s vlastním sběratelským materiálem a jedná se o tzv. barrel aged baltic porter. Pivovarské muzeum nabídne nová pivovarská zákoutí a to především expozici humnového sladování a intenzivně rekonstruovanou část původního pivovarského zařízení. O jídlo opravdu nebude nouze, dětský program bude bohatý, živá muzika začne svou produkci od 14.00 a vystoupí skupiny Wilder, Hékelén Tékelén, Sweet Pain, VVMP, Houpací kůň, Money and Fame a High Debility. Klub sběratelů pivovarských suvenýrů uspořádá prodejní výstavku suvenýrů. 850 míst pod střechou.
Vstup zdarma.
Přijďte pobejt.
 
Pivovarský pochodoběh
 
Na základě příjemného zážitku z pivního běhu přes Beskydy jsme pro pivní turisty připravili pochod i našem pivováru. Podrobné instrukce ZDE. Seznam doposud registrovaných závodních dvojic
1/ Luftrum (Kaštan Roman + Lufthansa) – žíznivá kaštanová dvojka z Kozojed
2/ Svatbín I (Lála + Šemík)
3/ Černokostelecký pivovár I (Qwjeták + Borčus jn.)
4/ Krásná vyhlídka (Buldass + Thomass Votrubass)
5/ Bouša + Kačer
6/ Bacilwatt – JUDr. Nehrú
7/ Fidorka + Dominik
 
Manželé sedí v prázdném kupé proti sobě. Po půlhodině povídá manžel:"Sáro, pojď sem, sedni si ke mně." Manželka poslechne, přitulí se k němu a šeptne mu do ucha: "A co tak najednou?" Muž jí obejme a říká: "Už jsem se na Tebe nemohl dívat."
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate