Velká říjnová omáčková revoluce

První říjnové dny volna pod taktovkou ryze českých omáček a knedlíků. Chystáme pro Vás svíčkovou s telecím plátkem a rozinkovými knedlíky, segedín s HK, kančí gulášek s chlebovými knedlíky, rajskou s vařeným hovězím krkem a perníkovým knedlíkem, ptáčka španěláčka s rýží, koprovku s hovězím krkem a žemlovým knedlíkem s rozmarýnem, selátkovou kýtu s bílým zelíčkem a bramborovýma plackama, hovězí kostky na česneku s brknedlema a špenátem, ale také třebas kachní prsa se švestkovou omáčkou a bramborovýma šiškama sypanýma perníkem či jablečný závin a majdou z horkých lesních plodů nebo smažáky, tataráky, žebra, kotlety, saláty...
 
Svatováclavský pivovarský pochodobě je za námi, ufff.
Tak máme nultý ročník pivovarského pochodoběhu za sebou. Mapu, kterou jsme ráno dostali a dle které jsme šlapali je ZDE, bylo to více než 30 kilometrů docela náročným terénem. V sobotu ráno se náš sešlo 18 odvážných mužských dvojic a jedna smíšená trojice. Výsledky ZDE. Fotky ZDE (doplňujeme). Do cíle dorazili všichni s menšími či většími újmami. Děkujeme všem pomocníkům a kontrolorům jmenovitě: Maggy, Jitce s kamarádkou, Lucce s přítelem, Tomášovi, Jarinovi, Ondrovi s Nikolou a Edovi s celým osazenstvem třetího stanoviště. Jakmile bude dokončen pohár a diplomy svoláme nějaký potlach a ofiko předáme ceny. Jo a chybí nám jeden obal na buzolu a někdo nám asi vyměnil pumpičku?
 
Právě vyšlo pokračování industriální topografie České republiky - Olomoucký kraj. Doporučujeme všem zájemcům o historii pivovarství, neboť kniha zachycuje v základních obrysech zaniklé a funkční pivovary okresů Jeseník, Šumperk, Olomouc, Přerov a Prostějov. Autorovi se podařilo lokalizovat mnoho dosud neobjasněných pivovarských lokalit stejně jako se mu podařilo popřít mnoho mýtů z této oblasti. Ać stručné, tak výstižné. Nabízíme v krámku ZDE.
 
Do našeho virtuálního krámku přidali novou etiketu Vykulence III. - ZDE a tácky Vykulence III. variantu žlutou ZDE a hnědou ZDE. Nové sklenice žlutá ZDE, hnědá ZDE a speciální tvar na baltic porter pískovaná ZDE.
Nějaké fotky z letošního VYKULENÍ naleznete ZDE. Budeme postupně doplňovat. Ohlasy VYKULENÍ od pivníků ZDE a ZDE. Video veteránů ZDE.
 
Přijdou zebra s tučňákem k fotografovi.
Ten se na ně podívá a zeptá se:
"Barevně nebo černobíle?"
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate