Mezi roštěnky

Máme tu zase podzim, roštěnky kolem nás se zase sakra začaly zbytečně zahalovat, ale my se v pivováru podíváme roštěnkám pod pokličku! Takže pro Vás chystáme ptáčka jarabáčka z roštěnky se slaninkou, vajíčkem, klobáskou a okurkou, vídeňskou roštěnou s nastavovanou kaší a smaženými cibulovými kroužky, roštěnou na slanině s rýží, česnekový řízek z roštěné s brsalátem, stejk z roštěné s opékačkama, roštěnky na houbách a dále samozřejmě kolena, žebra, guláše, svíčkové, tataráky, tvargle, krůty, křídla atd. Na čepu mimo klasiku nymburský světlý speciál Bogan. Plakát ZDE.
 
Vyhlášení výsledků pivovarského pochodoběhu
V podvečer státního svátku v neděli 27/10 od 17.00 hodin proběhne oficiální vyhlášení výsledků nultého ročníku pivovarského pochodoběhu. Pohár se právě dokončuje, foto ZDE. Všichni účastníci budou odměněni diplomem, proběhne diskuse o kladech a záporech právě proběhlého nultého ročníku, vymyslíme zlepšení na příští rok, prozradíme Vám nový název pochodu a snad budeme možnost se i osobně setkat a poznat.
Ve čtvrtečním magazínu MF Dnes ze dne 10/10 vyšla reportáž o pivovarském pochodoběhu. To si musíte přečíst a prohlédnout. Dokonce na šest stran! Fejsbuk MF Dnes ZDE. Článek ZDE, ZDE a ZDE.
 
Konference o pivovarech
 
Setkání se uskuteční 14. a 15. listopadu v Žatci a je určeno majitelům a správcům pivovarů, architektům, odborníkům památkové péče, zástupcům obcí, krajů i neziskových organizací, ale i širší veřejnosti, tedy všem, kterým je téma historických pivovarů blízké. Kromě přednášek a diskusí je součástí konference také doprovodný program, který představí účastníkům žatecké památky spojené s historií pivovarnictví v České republice. Včasná forma registrace platí do 31. října. Pozvánku naleznete ZDE, program konference a možnost registrace pak na stránkách: konference.propamatky.cz.
 
Pivovarský krámek
Do našeho virtuálního krámku jsme přidali vázaný první ročník časopisu Pivo, bier & ale ZDE a dále novou etiketu Vykulence III. - ZDE a tácky Vykulence III. variantu žlutou ZDE a hnědou ZDE. Nové sklenice žlutá ZDE, hnědá ZDE , výroční ZDE a speciální tvar na baltic porter pískovaná ZDE. Sláva a zánik starých pražských pivovarů 2 s podpisem autora Standy ZDE. Industriální topografie České republiky - Olomoucký kraj ZDE.
 
Přijde mladá dívka domů a povídá matce: "V zelenině mají táákhle silné okurky," a ukáže průměr cca 8 cm, "a táákhle dlouhé," a ukáže asi 30 centimetrů. Dívá se na to hluchá babička a říká: "Jenom aby si tě holka taky vzal!"
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate