Sváteční prodloužená zabíjačka aneb pivovarské čuňárny

Chystá se ovarová polévka, prdelačka, tlačenka světlá i tmavá, škvarkové sádlo, sulc, játra na roštu, ovarové koleno, prejt, jitrnice, jelita, zabíjačkový guláš, pličky na smetaně, jazyky, srdíčka, smažená krkovička, pečená žebra, segedínský guláš, výpečky na kmíně, pečené koleno a mnohé další i pro nemasojedlíky. Na čepu mimo klasiku Prácheňská Perla a vysokochlumecký Vévoda.
 
V podvečer státního svátku v neděli 27/10 od 17.00 hodin proběhne vyhlášení výsledků nultého ročníku pivovarského pochodoběhu. Pohár se právě dokončuje, foto ZDE, náhled diplomu ZDE. Účastníci budou odměněni diplomem, proběhne diskuse o kladech a záporech právě proběhlého nultého ročníku, vymyslíme zlepšení na příští rok, prozradíme Vám nový název pochodu a snad budeme možnost se i osobně setkat a poznat.
 
Konference o obnově pivovarů
Setkání ZDE se uskuteční 14. a 15. listopadu v Žatci a je určeno majitelům a správcům pivovarů, architektům, odborníkům památkové péče, zástupcům obcí, krajů i neziskových organizací, ale i širší veřejnosti, tedy všem, kterým je téma historických pivovarů blízké. Kromě přednášek a diskusí je součástí konference také doprovodný program, který představí účastníkům žatecké památky spojené s historií pivovarnictví v České republice. Včasná forma registrace platí do 31. října. Pozvánku naleznete ZDE, program konference a možnost registrace pak na stránkách: konference.propamatky.cz
 
Černokostelecký historický sloupek 7
Bezpečnost práce jest v pivovaru a sladovně velmi důležitou a netřeba jitřiti nervy cuchající vzpomínky „pivovarských“ na kontrolory bezpečnosti práce. V současnosti se nejčastějším pracovním úrazem v pivovaru stal syndrom karpálního tunelu, česky myší nemoc z nadměrné práce u počítače a používání myši. Nemoc dojiček krav se přenesla i do pivovarů. Celý sloupek ZDE.
 
Do sovětského kolchozu přišel výkřik techniky - váha decimálka. Protože nebyl nikdo, kdo by s ní uměl, poslali Kuzmu Kuzmiče na Moskevský technický institut, odkud se vrátil za čtyři roky s titulem DDr. "Doktor decimalnyj". Kolchozníci natěšeni na ukázku se srotí a křičí: "Kuzma, pakaži, kak eto rabotajet!" Kuzma zváží zootechničku a prohlásí: "Šestdesjať kilogramov netto!" Pak zváží kombajnéra a hlásí: "Devjaťdesjať kilogramov brutto!" Kolchozníci hulákají: "Kuzma, i pačemu adin raz netto i drugoj raz brutto!" A Kuzma na to: "Vot tak ani nas učili: bez pytla netto i s pytlom brutto!!"
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate