Mezi vzducholodi

Polovinu zimy anóbrž hromnice oslavíme luštěninami! Budeme Vám chystati pikantní fazolový krém s krutónama, červenou čočku se stejkem z mladého býčka a praženou cibulkou, hrachovou kaši s vařeným hovězím jazykem a volským vokem, zelené fazolky proložené cibulkou, slaninkou a česnekem se stejkem z¨vepřové krkovičky, jáhlovo-bramborovou kaši se špikovanou krůtí palicí pečenou na bylinkách, kroupové ragú s řapíkatým celerem a pozvolna taženým hovězím pupíkem, červené kovbojské fazolky se slaninou, šalotkou a k tomu medailonek z panennky a dozajista pivovarskou klasiku jako vrabce, žebra, kachny, tatarák….. Na čepu BOGAN.
 
 
Ano, je tomu tak. Zúčastnili jsme se televizní reality show výměna manželek. A jak to dopadlo? Koukněte ZDE.
 
Pivovarnictví v Pardubickém kraji
Za slovem pivo se skrývá mnohem víc než jen pouhá konzumace alkoholického nápoje. Má svou historii, různorodé výrobní postupy, slovník, ale i velikou chuťovou a barevnou pestrost. A tak výstavě popřejme pivovarské: „Dej Bůh štěstí!“. Doprovodné akce: 
vernisáž 2.3. od 14:00 hodin - Během vernisáže ochutnávka piva s heligonkou – Pivovar Rychtář.
Pivní čtvrtky v muzeu
Přednáška pivovarského historika a autora řady knih o pivovarech Pavla Jákla a ochutnávka piva doprovázená heligonkou (pivo Pardubického pivovaru) – 20. 3. od 18:00 hodin
Přednáška pivovarského historika Ing. Milana Starce a ochutnávka piva doprovázená heligonkou (pivo Měšťanského pivovaru v Poličce) – 10. 4. od 18:00 hodin
 
 
Černokostelecký historický sloupek VIII.
O dobrém postavení českého sládka asi není třeba diskutovat. A ač se neustále remcalo (a remcá a bude remcat), tak takový sládek byl někdo. Dokázal si přes své pivečko mnohé zařídit, mírně korupční jednání bylo nabíledni, nicméně pro ty své várky a piva hlídání neměl čas na žádné kratochvíle. Komunikační prostředky byly velmi omezené a tak mu zbývala jen ta pivovarská periodika ku světa poznání. Koukněte jak vypadala taková seznamka v odborném pivovarském tisku. Příloha ZDE.
 
A jeden hoteliérský
Hostimil 1934 – Hledám dobrou ženu pro svého bratra, bezdětného vdovce, majitele dobře prosperujícího buffetu a výčepu v Plzni. Stáří 35 – 45 let, bezdětná, věno vítáno. Ctěné nabídky vyprošuji si na adresu: restaurace „U labužníka“ v Plzni, Wilsonova 16.
 
Letošní VYSMOLENÍ proběhne 24.5. 2014 a VYKULENÍ 13.9. 2014
Nezapoměňte si poznamenat do blbeníčů!
 
 
Nejnovější sociologické průzkumy potvrdily, že nejoblíbenější fantazií ženy jsou dva muži najednou. Jeden vaří a druhý uklízí.
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate