Pivovarské teletiny

Mladé, zdravé, české býčky pro Vaše vnímavé jazýčky. Ukuchtíme Vám špikované telecí plátky na smetaně s karlovarským knedlem, smažené hrudí v bylinkové strouhance s domácím bramborovým salátem, nadívané telecí kýty s mačkaným bramborem sypaným ořechy, pleckovatý špíz se slaninkou a zeleninou s bramborovou kaší. Pod obručí bude ryzí porter z Hanušovic, co po něm hlava hučí a Zachariáš z Telče co chutná i Helče.
 
Jak bylo na XIII. výročí?
S prvním příspěvkem přispěla Jana ZDE. Fotky z akce od nás a Michala Vokřála ZDE. Jídelní lístek psaný na psacím stroji značky Rheinmetall ZDE a ZDE.
 
Pivní čtvrtky ve vysokomýtském muzeu
 Tento čtvrtek je v muzeu připravena ochutnávka piva z pardubického pivovaru Pernštějn a. s. doprovázená heligonkou (Kapesní kapela pana Petra Šimáčka). Návštěvníci se mohou těšit rovněž na zajímavou přednášku pivovarského historika a spolumajitele pivovaru v Kostelci nad Černými lesy pana Milana Starce.
Tato akce je součástí putovní výstavy: Pivovarnictví v Pardubickém kraji. 
Návštěvníci se na výstavě mohou přesvědčit, že pod pojmem pivo se neskrývá pouhá představa konzumace alkoholického nápoje. Tento rtům milý výraz pojímá i bohatou historii, různorodé výrobní postupy, specifický slovník a v neposlední řadě velkou chuťovou a barevnou pestrost. Vaření piva má navíc v Pardubickém kraji bohatou tradici, kterou výstava sleduje v jejím nepřetržitém vývoji od roku 1913 až po současnost.
 

Nový lékař psychiatrické léčebny se při seznamování s pacienty ptá pacienta: 
„Vy jste se sem dostal jak?“ „No začalo to tím, že jsem se oženil, to jsem neměl ale nikdy dělat. Vzal jsem si jednu vdovu s dospělou dcerou, která se stala mojí nevlastní dcerou.Když nás přišel navštívit můj otec, zamiloval se pak do ní a pak se s ní oženil. Takže moje nevlastní dcera se stala mojí nevlastní matkou. Potom se mojí ženě narodil syn, který byl samozřejmě otcův švagr, protože to byl bratr jeho manželky. No a když byla moje nevlastní dcera mojí nevlastní matkou, byl i můj syn mým strýcem. Z toho vyplývá, že moje žena, která je matkou mojí nevlastní matky je mojí babičkou a já jsem její vnuk. Ale to není všechno. Protože mám za manželku svojí nevlastní babičku, nejsem jenom její manžel a vnuk, ale i svůj děda. A to ještě jsem vlastně pradědečkem svého vlastního syna. No nejeblo by Vám z toho ?
 
 
více na www.pivovarkostelec.cz

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate