Svatováclavské hody v pivováru

Svátky patrona českého pivovarnictví oslavíme nejenom pivem, ale i dobrou krmí. Připravujeme Svatováclavský měšec řezníka Krkovičky plněný slaninkou, vejcem a cibulkou s hořčičnou kaší, Václavovo kopí z krůty a kuřátka se slaninkou, cibulí a paprikou se zmačkanýma bramborama a pivovarskou vomatlávkou a pro fajnšmekry Svatováclavský sváteční talíř s uzeným kachním stehýnkem, bůčkovou roládou, variací zelí a houskovým, bramborovým, karlovarským a chlebovým knedlem. Potom samozřejmě svíčková, gulášek, žebírka, kotletky, kolínka, flákoty, medajle, tataráček, fógl či saláty. Na čepu mimo klasiku kynšperský jantarový zajíc, frýdlantská dešťovka za studena chmelená nebo naše tmavé speciální pivo z minipiovvaru Šnajdr - Černá svině.
 
Pivovar HOLBA 140 let
Právě vyšla nová monografie o historii hanušovického pivovaru - STAREC Milan: Pivovar Holba 140 let. Publikace mapuje historii pivovarnictí na Šumpersku a především se detailně zabývá historií pivovaru v Hanušovicích. Naučné texty pochází z dlouholetého výzkumu autora v teoretické a praktické rovině a jsou doplněny 145 ojedinělými fotkami, seznamy sládků a ředitelů, schématy, detailními historickými technologickými popisy a přesnou lokalizací GPS zjištěných míst starých pivovarů Šumperska. Grafická úprava: Vlasta Doležalová. Rozsah 116 stran. ISBN 978-80-7458-058-1. Cena: 140,- Kč. Knihu lze objednávat ZDE nebo na www.holba.cz. Ukázka z knihy ZDE.
 
V průběhu září probíhá finále soutěže MAKRO Dobrý podnikatel, tak prosíme o podporu a hlasujte pro pivovár ZDE. Díky pivovarští. Je poslední šance!
 
Pochodoběh již tuto sobotu, tak kdyby jste někdo v sobotu či eventuálně v neděli potkal kymácející se figury bez ducha poraďte jim prosím cestu do pivováru. 
 
Ohlasy VYKULENÍ
Vážení přátelé pivováru, vykulení je za námi a zde vám přineseme nějaké fotky a reportáže z naší největší pivovarské akce. Článek od pivního partyzána ZDE. Pivní filosof MAX blogoval ZDE. Pivníci zase ZDE nebo článek ZDE. Video ze spanilé jízdy veteránů ZDE. Nějaké naše fotky zase ZDE. Článek na pivním infu od Jany ZDE. Reklamní předměty byly přidány do našeho krámku a to sklenice Eliáš ZDE, tácky Černá svině ZDE, Eliáš ZDE a Kotek ZDE, etikety Arnošt ZDE, Černá svině ZDE, Eliáš ZDE a Kotek ZDE.
 

Barman se mě zeptal, co si dám.
Řekl jsem mu, že chci nějaké překvapení.
Ukázal mi fotky mojí nahé ženy.
 
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz nebo https://www.facebook.com/pivovarkostelec

 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate