Mezi panenky - pro špekouny i tenký!

Na víkend pro Vás chystáme něco zdravého anóbrž budeme slavit Světový den hypertenze! Žádnej kofejn, bůček, starosti hoďte za hlavu a hurá do pivovaru na panenky a Černou svini! Podávat se bude panenka nadívaná švestkama s majdou povidlajdou, špalík panenky se zeleninovým čatní, panenka špikovaná slaninou a zalitá rokfórovou omáčkou či karpáčo z panenky na salátu z rukoly, polníčku, cherry rajčátek a karamelizovaného balzamika. A pro ty co chtějí tlak zvednout a nevadí, že je slyšet jak jim kornatěj cévy, tak třeba vejpečky s BK a špenátem, bůček s HK a zelí, žebra a také svíce, guláš, fógl, tatarák, smažák, šnycl a saláty.
 
II. Černokostelecká desítka letos s firmou Triexpert 
Výsledky sobotního běhu ZDE. Video z běhu od Jirky ZDE. Ohlasy a diskuzi naleznete na našem běžeckém fejsu Běháme s pivovarem ZDE. Diplomy vypadaly takto ZDE. A že jsme měli naprosto nezapomenutelné a originální značení trati uvidíte ZDE.
 
IIIII. Vysmolení již příští víkend!!!
Vážení pivovarští příznivci, již se nám blíží vrchol jarní sezóny a to páté Vysmolení. Mimo jiné tradiční pivovarské vychytávky pro Vás letos připravujeme nově zprovozněnou odpožahovačku a požahovačku dřevěných sudů a funkční stabilní benzinový motor, který bude pohánět cirkulárku. Modří už vědí, ano stejně jako Na samotě u lesa. Máte se na co těšit. Po celý den bude hrát živá muzika. Na čepu množství našich specialit a přehršle vzorků ze vzdálených minipivovarů. Bohatý dětský program, velká sběratelská burza, výstava obrazů potulného pivovarského malíře Pavla Jákla či gastronomických plakátů. Pivo z dřevěných a hliníkových sudů. Plakát ZDE.
 
Výstava Zaniklé pivovary na obrazech aneb Pavel Jákl maloval, ty hádej a vyhraj! Dvanáctero českých pivovarů, dávno zaniklých a navíc zbořených nebo jen částečně dochovaných. Toť tematické pojetí výstavy obrazů z dílny Pavla Jákla, potulného pivovarského malíře a historika v jedné osobě. První představení těchto unikátních děl proběhne v sobotu 21. 5. 2016 na 5. ročníku Vysmolení dřevěných sudů, konaném v Černokosteleckém zájezdním pivováru, a poté se obrazy stanou součástí stále expozice zdejšího pivovarského muzea. Prozatím ale nebudeme prozrazovat, o které pivovary se jedná, neboť to bude předmětem naší soutěže. Malou nápovědou však případným tipujícím třeba budou alespoň počáteční písmena míst, kde se tyto pivovary nacházely/nacházejí (viz ukázka ZDE), a také fakt, že jde o pivovary výhradně z Čech, Moravu a Slezsko si necháme na někdy příště.
Tři nejlepší tipující tohoto dne odměníme lahví s pivem z našeho pivovárku Šnajdr, s etiketou, kterou nemaloval nikdo jiný než Pavel a kterou vám také podepíše, ten nejúspěšnější pak od Pavla dostane i něco s trvalejší hodnotou. 
A kdo v naší soutěži neuspěje, zoufat nemusí. Již koncem tohoto roku si bude moci udělat radost sám, a to koupí nástěnného kalendáře na rok 2017, kde se objeví další Pavlova díla, konkrétně kresby 12 českých pivovarů, které vstaly z mrtvých a opět svými pivy dělají radost nejednomu z nás. Kromě našeho pivovaru bude pamatováno např. na Hostomice pod Brdy či Malenovice ve Zlíně. 
Termín a místo konání výstavy: od 21.5. 2016 (9:00); Černokostelecký zájezdní pivovár, Českobrodská 17, Kostelec nad Černými lesy 
Více informací na http://www.pivovarkostelec.cz nebo na https://www.facebook.com/pivovarkostelec
 
*********************** 
 
Pavel Jákl (* 1950) 
přední pivovarský historik kladoucí důraz zejména na terénní práci (pěšky, na kole, busem, vlakem či autem prozkoumal na 2 200 míst našich současných i bývalých pivovarů);
redaktor někdejšího časopisu “Pivní kurýr”, kde vystupoval pod přezdívkou “Pivovarský”;
dlouholetý výtvarník a pracovník propagace závodů Braník, Holešovice a Smíchov někdejších Pražských pivovarů (v 80. a počátkem 90. let navrhoval většinu log a pivních etiket těchto pivovarů); 
v minulosti jeho umu využívaly i pivovary Benešov, Březnice, Nymburk, Podkováň, Rakovník, U Fleků, Vysoký Chlumec či 1. pražský učňovský pivovar v Holešovicích; 
dnes na jeho práci můžete narazit nejen v pivovarech Hauskrecht, Hostomice pod Brdy, Kostelec nad Černými lesy, Suchdolský Jeník, U Tří růží či Pivovarský dvůr Zvíkov, ale i ve více než padesátce hospod, mezi jinými např. U Dvou koček či 1. Pivní galerii (další příklady zde http://praha.idnes.cz/rozhovor-obcas-mi-to-omlati-o-hlavu-rika-malir-hos...). 
 
Výběr z Pavlovy publikační činnosti pivního charakteru: 
  
Jákl P., Starec M. (2011): Pivovary poté. 52 s.
Froněk D., Jákl P., Starec M. (2011): Pivo a cukr. 88 s.
Jákl P. (2010): Encyklopedie pivovarů Čech, Moravy a Slezska. 2. díl, Jižní Čechy. 792 s.
Jákl P. (2004): Encyklopedie pivovarů Čech, Moravy a Slezska. 1. díl, Střední Čechy. 370 s.
Jákl P., Anger M. (2004): Naše pivovary na dobových pohlednicích. 185 s.
autor – ne však překladatel – českého textu v knize “Encyklopedie piva” (1994) z pera dnes již zesnulého čelního světového spisovatele a odborníka na pivo Michaela Jacksona z Velké Británie
 
Doktor zjistí v noci, že se mu ucpal záchod. Manželka mu říká: "Zavolej instalatéra. Když byl nemocný, taky ti volal v noci." Doktor tedy zavolá instalatéra, který se zdráhá uvěřit, že něco takového myslí doktor vážně, ale když si vyslechne doktorovu připomínku své vlastní nemoci, uvolí se, že přijede. A skutečně, za půl hodiny instalatér u doktora zvoní. Nechá se zavést k záchodu, hodí do něj dva aspiriny a řekne: "Pokud to do rána nepřejde, tak avolejte."
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz nebo www.facebook.com/pivovarkostelec
 
 
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate