Mezi gurmány

Vznik nového jídla má pro lidstvo větší význam než objev nové hvězdy a tak se pojďtě podívat, co jsme pro Vás nachystali! Kroupové ragú na smetaně s tymiánem a mrkví s grilovaným kuřecím steakem marinovaným v Tandoori a bílém jogurtu, kuskus s čerstvými rajčátky a rukolou se stejčkem z jelení kýty na rozmarýnu, jihočeská lepenice se slaninkou a kysaným zelím s pečenou krkovicí přelitou majdou z Černé svině či pikantní fazole s cibulí, česnekem a anglickou slaninkou se stejčkem z vysokého roštěnce na drceném barevném pepři. Dále pivovarská klasika a zalejvat se bude Černou sviní a medokosteleckou patnáctkou!
 
Před lety se nám při bourání jednoho nejmenovaného pivovaru podařilo zachránit na první pohled nezajímavý kus železa. Zjistili jsme, že se jedná o část závěsu ochozu ještě otevřené historické varny cca 1870 a dokonce byl signován nejstarší moravskou pivovarskou strojírenskou firmou - Raimund Nietsche, Olmutz - foto ZDE. Po renovaci (foto ZDE) jsme se rozhodli historický artefakt vrátit na své místo. Už je opět na varně a bude sloužit jako závěs varního zvonu. Zvonu, který oznamoval konec várky a čerpání na štoky. Zvon tam máme zatím provizorní, ale v rámci letošního Vykulení se bude na pivovarském nádvoří odlejvat zvon nový. Máte se na co těšit. Foto ZDE a ZDE. Dej Bůh štěstí!
 
Zájezdní hostinec černokosteleckého pivováru přijme do svých řad číšníka/servírku s praxí a brigádníky na víkendové akce. Informace na telefonu 774533672 či spravce@pivovarkostelec.cz nebo přímo na místě u pana správce. Velmi dobré platové podmínky, možnost ubytování. Adresa: Českobrodská 17, 281 63 Kostelec nad Černými lesy.
 
O tom, že topíme pod varnou si už štěbetají vrabci, to je jasný. Nicméně topíme neustále, aby postupně vysychala nová vyzdívka varny. Za účelem topení bylo třeba opravit předehřívač umístěný v dymníku varny před zaústěním do komína. Jukněte jak se nám to povedlo ZDE, ZDE, ZDE a ZDE. Ještě proběhnou nějaké kosmetické úpravy a instalace teploměrů, stavoznaků, ale chtěli jsme se pochlubit. Na varně jsme instalovali poslední zábradlí ZDE, proběhla instalace mladinového potrubí na chladicí štoky ZDE a také byly namontovány nové žaluzie ZDE
 
 
 
Sedí DJ u vody a chytá ryby... Co se nestane, chytí zlatou. Tak ji tak znechuceně odmotá a hodí zpět do vody... Rybka po chvilce vyplave a říká: "No počkej rybáři, co tři přání?" DJ jen mávne rukou a odpoví: "No tak si něco přej , já ti to zahraju!"
 
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz nebo facebook.com/pivovarkostelec

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy

Nepřehlédněte

EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate