Mezi krkovičky pro plešouny i pro máničky

Než usednem před hospodu na lavičky - ještě spořádáme nějaký ty krkovičky. Tak hurá na ně! Budeme grilovat krkovici se sázaným vejcem a slaninkou s opekačkama, péct krkovici na česneku a cibuli podlitou Černou sviní s bílým zelím a brkendlama, špikovat krkovici mrkví a klobáskou pečenou na zelenině s mačkanejma či vykuchtíme pikantní krkovici alá katův šleh s cibulí a paprikou s bramboráčkama. Jinak samosebou pivovarská klasika a na čepu zimní medová patnáctka pro zahřátí i pro vysmátí či medicinelní Černá svině pro chudokrevné, rekonvalescenty a jako prevence jarní únavy!
 
Novinky z varny
Už je tomu tak - na varně máme pivovarský znak! Nedávno se nám podařilo získat tradiční pivovarský znak z druhé poloviny 19. století (díky Varloplesku), který byl po náročné odborné renovaci (díky Maggy) slavnostně osazen na naší historické varně. Nabízí se parafrázovat, že byl učiněn malý krok pro lidstvo, ale velký pro pivovar. Foto ZDE, ZDE a ZDE. Dále došlo u kotle k instalaci historického zábradlí - foto ZDE.
Před lety se nám při bourání jednoho nejmenovaného pivovaru podařilo zachránit na první pohled nezajímavý kus železa. Zjistili jsme, že se jedná o část závěsu ochozu ještě otevřené historické varny cca 1870 a dokonce byl signován nejstarší moravskou pivovarskou strojírenskou firmou - Raimund Nietsche, Olmutz - foto ZDE. Po renovaci (foto ZDE) jsme se rozhodli historický artefakt vrátit na své místo. Už je opět na varně a bude sloužit jako závěs varního zvonu. Zvonu, který oznamoval konec várky a čerpání na štoky. Zvon tam máme zatím provizorní, ale v rámci letošního Vykulení se bude na pivovarském nádvoří odlejvat zvon nový. Máte se na co těšit. Foto ZDE a ZDE. Dej Bůh štěstí!
 
Jak se chrní v piváči
Snem každýho chlapa je bydlet v pivováru! Ale upřímně, není to úplně jednoduchý a ze zkušenosti Vám můžeme poradit, že pivovár se opravdu vypít nedá. Nicméně v pivováru nabízíme ubytování v epeskních apartmánech stejně jako v nenáročné opilecké verzi. Protože kdo nespal v pivováru nemá o životě páru! Fotka valečky ZDE a ZDE. Ukázka z dvoulůžáčku ZDE a ZDE. Pózovali Eda, Jirka a svině.
 
 
Paní jede taxíkem. U cíle zjistí, že nemá na zaplacení.
Řidič vztekle zabouchne dveře, šlápne na plyn a odveze jí na louku k lesu. Tam rozprostře plachtu.
Ženská začne hořekovat:
"Jéžiši, co mi to chcete udělat? Já mám doma tři děti!"
Taxikář na to:
"A já mám čtyřicet králíků, tak nekecej a trhej! Ale jenom jetel!!"
 
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz nebo www.facebook.com/pivovarkostelec

 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate