Mezi ryby

Na Jindřicha rybu do břicha a ryba jak známo musí plavat! Po lososovém krůmu Vám nabídneme celého sivena na šalvěji, tataráček z lososa, pražmu na rozmarýnu, filet z "máslové" ryby či filety z lososa. Nebo klasika svíce, kachna, guláš, fógl, žebra, šnycl, smažka, saláty, ribeye a vejpečky. Splachovat budeme medicinelní Černou sviní, Bílou sviní, žitovcem, hostimickým výročním ležákem či rychnovskou kněžnou.
 
Memoriál aneb štafeta z Kostelce do Únětic
Dovolujeme si vás pozvat na Memoriál Vladimíra Černohorského aneb etapový běh z pivovaru do pivovaru. Vloni se běželo z únětického pivováru do černokosteleckého a letos tomu bude naopak. Takže v 10.00 start v Kostelci, prezence od 9.00, směr Babice (15km), pivovar Dolní Počernice (16km), pivovar Kolčavka (10km) a Únětice (16km). Celou trasu je možné absolvovat na kole jako doprovod oučastníků. Trasa vede krásnou přírodou s minimem dopravního ruchu. Závod je určen pro 4členné týmy, každý účastník poběží jednu etapu, ale může si zaběhnout i etap vícero. Na každém kontrolním stanovišti počkáme na všechny běžce a start do další etapy bude hromadný. Více na webu černokosteleckého a únětického pivovaru nebo v naší běžecké skupině BĚHÁME S PIVOVAREM. Registrace týmů ZDE. Plakát ZDE.
 
Pivovár se podílel na pivovarské expozici na hradě Bítov
Hrad Bítov otevřel k 1. červenci 2017 nový prohlídkový okruh s podtitulem Hradní pivovar. Návštěvníci se v autentických prostorách historického pivovaru seznámí s jeho jednotlivými provozy. K vidění jsou dvě patra pivovaru pod úrovní terénu stávajícího nádvoří a dvě patra půdních prostor. Shlédnout lze systém nakládání se surovinami, rozčlenění a využití sladových půd, máčírnu ječmene s datovaným náduvníkem a přiléhající humno. Následně se návštěvníci seznámí s principem kouřového hvozdu a s jeho nástupcem v podobě tradičního vzdušného vertikálního hvozdu, kde se naklíčený ječmen sušil do podoby sladu, jenž se dále skladoval na sladové půdě. Dalšími prezentovanými částmi pivovaru jsou spilka, ležácké sklepy s chladírnou a také valečka či byt sládka, kde byla instalovaná historická hospoda s množstvím dobového mobiliáře.
Celý prohlídkový okruh je přístupný volně bez průvodce a návštěvník zde může strávit libovolný čas k prostudování informací a fotografií na dvaceti panelech, které mimo jiné obecně mapují výrobu piva od samého počátku po současnost. V drtivé většině se však zabývají historií vaření piva na bítovském hradě, které je písemně doloženo od roku 1630, kdy hrad vlastnil rod Jankovských z Vlašimi. Po nich od roku 1755 do roku 1891 převzal panství i s pivovarem rod hrabat Daunů. Informace na panelech mapují mimo jiné sládky pracující v pivovaru pro oba šlechtické rody, finanční podmínky provozování pivovaru v jednotlivých obdobích a pro pochopení situace odbytu i jednotlivé hospody v okolí, kam bylo hradní pivo dodáváno. Důležité jsou získané archivní podklady o vývoji, odbytu a finanční situaci pivovaru v průběhu 19. století, kdy se pivovar provozovaný v panské režii postupně dostával do ztráty, až nakonec roku 1891 byla vrchnost nucena pivovar pronajmout a záhy celý zrušit.
Informační panely zpracovali: Bc. Jan Binder, kastelán hradu Bítov, Mgr. Petr Holub, Muzeum města Brna a Ing. Milan Starec, Černokostelecký pivovarský archiv a muzeum, o.p.s. Grafika: Mgr. Vlasta Doležalová.
Spolupráce: Mgr. Filip Vrána, Bc. Jan Binder jn.
Cena prohlídkového okruhu Hradní pivovar je zahrnuta v základním vstupném do hradu (II. prohlídkový okruh), které mimo to zahrnuje i prohlídku hradního nádvoří, novogotické kaple a hradní zahrady. 
Foto autorů z vernisáže ZDE, ukázka panelů ZDE a ZDE.
 
Myslete prosím na to, abyste při těchto teplotách v žádném případě nenechali v autě pivo! Děkujeme.
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz nebo www.facebook.com/pivovarkostelec
 

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy

Nepřehlédněte

EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate