Svatováclavské hody v pivováru

Na svatého Václava, pijme hlava nehlava. I bříšku dopřejeme a to třeba kachnou na hruškách s variací knedlů a červeným zelím, vepřovýma líčkama na červeném víně s kořenovkou a opekačkama či mufloníma kostkama pečenýma na česneku s cibulí a divokým kořením s listovým špenátem a bramborovým knedlem. Jinak klasika jako guláše, svíce, smažky, žebra, vejpečky, tataráci atd. Na žížu bude jako tradičně naše medicinelní Černá svině či po belgicku vyrobený saison. A vězte, že víkendová pranostika praví: Hřímání okolo Michala znamená veliké větry. Tak bacha.
 
Náš pivovarská pracovní email spravce@pivovarkostelec.cz bude do 3/10 bez odezvy (dovolená). V případě akutní poptávky prosím pište na kvetak@pivovarkostelec.cz nebo volejte 774533672. Děkujeme za pochopení.
 
o.s. Asanace a středočeští ovocnáři pořádají 14. ročník tradičního kolvětrání v sobotu 7. října 2017 v Kostelci nad Černými lesy na náměstí Smiřických s dojezdem v pivováru. Start v 10:30 na trasy dlouhé 10-50km, povinná cyklistická výbava, startovné 20Kč, rodinné 30Kč, děti do 12ti let s doprovodem, další informace na www.cvikr.info. Plakát ZDE.
 
Ohlasy letošního VYKULENÍ
Fotogalerie od pivníků ZDE, článek ZDE. Video zachycující napouštění chladicích štoků, první zkoušku sprchového aparátu, bednáře v akci a naši venkovní strojovnu od Jirky ZDE. Předání ceny stavba roku 2016 ZDE a ZDE.
 
Poslední info k pochodoběhu
Vážení športovcí, několik posledních informací k letošnímu pochodoběhu. V příloze aktuální seznam. Bude k dispozici 50 sudů úzkých s Nymburkem a 100 širších s Primátorem, nachystejte si na to baťohy!!! Přesné rozměry jsou v propozicích. Počítejte s tím, že se na Vás nemusí dostat úzký sud. Nebude v našich silách vyhovět každému s výběrem sudu, ráno bude frčák. Pro prvně startující – nachystejte si nějakou karimatku kolem sudu jako izolaci, aby pivo bylo pitelný i po hodinách pochodu. Kdo má vlastní sudy, tak nejlépe v pátek k nám do chlaďáku, abychom to stihli podchladit! Řádně si sud označte! 
Úschovnu zavazadle nějakou nachystáme. Dále bych rád poprosil o info, kdo bude už v pátek a kdo až do neděle. Abychom zajistili dostatečnou kapacitu v hostinci. V pátek bude otevřeno dle poptávky a v neděli od devíti na snídani. V pátek bychom také co nejraději rozdali co nejvíce triček, aby bylo v sobotu ráno co nejméně práce. A kdo mi nepsal, že chce být u nás v pivovaru ve stanu, tak také prosím info. Vzhledem k množství účastníků budeme nuceni udělat start nadvakrát. Máme k dispozici dva velký autobusy, které se dvakrát otočí. To znamená, že bychom rádi co nejrychleji vypravili první dva autobusy, nejlépe s účastníky dlouhé trati. Zhruba po hodině počítáme, že se vypraví druhá polovina účastníků ve vrátivších se dvou autobusech. V šest ráno otevřeme registraci, oproti minulým ročníkům bude více výdejních míst, každý se upíše na vlastní nebezpečí, dostane sud, mapu s trasou, trička, dá si snídani a alou do autobusu. Rádi bychom první dva autobusy vypustili v 6.15. Poté bude v pivovaru probíhat registrace dalších účastníků a zhruba v 7.15 odjezd druhé poloviny závodníků. Na místě startu dostanete pípu a v tento moment se vám počítá start, po odevzdání pípy dostanete razítko a můžete vyrazit do terénu. Jen připomínáme, že bez razítka ze stanoviště je průchod neplatným! Rád bych všechno ještě rád řekl na startu, ale bude nás tam moc, tak to bude asi nereálný. 
Kdo přijede autem, tak parkování pod pivovarem u tenisového kurtu, bude označeno. Auta nemůžou zůstat před pivovarem! Zeptejte se eventuálně na výčepu nebo pořadatelů. Info pro soutěživce: Kdyby náhodou na stanovištích nebyla k dispozici volná pípa, tak se vám čas čekání odečítá! Jen si řekněte obsluze o zápis tohoto času. Dále info pro Houbu a další soutěživce, pořadatelský tým pivováru, který jde dlouhou trať s ambicemi na bednu, bude startovat v druhé vlně, aby pomohl s organizačními povinnostmi. To znamená, že když budete v cíli a budete mít dopito, tak třeba tým, jenž dojde půl hodiny za váma vás může ještě předhonit, neboť třeba startoval o hodinu později než vy. To jen pro ujasnění, aby v cíli nebyly dohady. Vím o čem mluvím… 
Píp máme nachystáno 95!!! To by mělo v pohodě stačit na bezproblémový chod závodu. Jestli máte někdo na půjčení pumpičku, tak by to mohlo pomoci. Těch tolik není, ale vezmeme nějakou bombu s céóčkem, tak snad v klidu. 
 
"Volám jen, abych ti řekl, že jsi to nejlepší, co se mi v životě stalo a že tě strašně moc miluju."
"Dovolal jste se do pivovaru!"
"Já vím..."
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz nebo www.facebook.com/pivovarkostelec

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate