Mexiko, Mexiko ... !

 O svatém Rochu, opijem se trochu, a to protože se budou podávat pikantní mexický speciality! Po pekelný fazolačce Vám naservírujeme tortillu s kuřecím masem, zeleninou, ledovým salátem, guacamole a salsou či burritos s hovězím masem, fazolkama, guacamole a salsou nebo chilli con carne s dušenou rýží. Klasika tatarák, šnycl, smažák, fógl, guláš, vejpeky, kachna, saláti, roštěnka apod. Na čepu náš světlý ležák Vycpaná vydra, tmavá medicinelní Černá svině nebo summer ale od sousedů z Malešova! 
 
 
Ve středu 12. srpna bylo slavnostně otevřeno nové pivovarské muzeum v Žatci, které bylo zpracované týmem černokosteleckého pivovarského muzea. Jedná se o moderně koncipované muzeum v rekonstruovaném historickém domě naproti pivováru, kde se za pomoci nejnovější techniky snažíme popsat slavnou historii pivovarů v Žatci a širším okolí od středověku dodnes, naleznete zde také krátký film o historické výrobě piva či sofistikovanou hru Uvař si své pivo. 
Zajeďte to zkontrolovat. Dej Bůh štěstí, černokostelečtí.
 
https://www.ceskatelevize.cz/…/783567-muzeum-pivovarnictvi-…
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1991360334334289&id=1037614549708877
https://zatecky.denik.cz/…/muzeum-pivovarnictvi-v-zatci.htm…
https://www.youtube.com/watch?v=xKE8CABOVz8
http://www.zateckypivovar.cz/muzeum
 
 
V rámci letošního černokosteleckého VYKULENÍ proběhne 12/9 i unikátní ukázka křesání mlecích kamenů. 
Ve starých mlýnech či v žentouru černokosteleckého pivováru se obilí semílalo mezi dvěma mlecími kameny. Jeden se nepohyboval (ležák), druhý se otáčel (běhoun).
Aby docházelo k mletí, opatřily se oba kameny na mlecích plochách tzv. křesem. Ten se skládal z hlubokých drážek zvaných remiše (či větrníky). Díky nim se po spirálové dráze dostávalo zrno ze středu k okraji mlecích ploch kamenů a zároveň zajišťovaly chlazení. Mezi remišemi se prováděl jemnější tabulový křes. Při křesání se používá speciální nářadí: pemrlice, špičák a oškrt. Více na obrázcích od mistra křesu Radima!
Více ZDE.
 
A znáte ten veterinářskej vtip?
Čím víc utrácíš, tím víc vyděláváš...
 
 
více jedině na www.pivovarkostelec.cz nebo www.facebook.com/pivovarkostelec

Jídelní lístek

Denní nabídka Stálá nabídka Vinný lístek

Nepřehlédněte

Černokostelecká 10 Černokostelecká 12 Vysmolení Vykulení silvestr pochodobeh kolobeh

U Vodoucha

Hostinec U Vodoucha

U Slovanské lípy

U Slovanské lípy
EnglishGermanRussian
 
FrenchSpanishSwedish

Překlad/Translate